Статистика

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні25
mod_vvisit_counterВчора978
mod_vvisit_counterНА цьому тижні1003
mod_vvisit_counterМинулого тижня5806
mod_vvisit_counterЦього місяця17251
mod_vvisit_counterМинулого місяця8529
mod_vvisit_counterУсі963749

Online: 5
Ваш IP: 54.224.214.93
,
.......................................

Реклама 2

Порадьте фільм. Порекомендуйте найкращий фільм топ 100.
А який Ваш найулюбленіший фільм?

Запити Access

   Запити – це гнучкий і зручний засіб доступу до даних, важливою властивістю якого є те, що при створенні результуючої таблиці можна не тільки вибирати інформацію з бази, але й обробляти її. При роботі запиту дані можуть упорядковуватися (сортуватися), фільтруватися (відсіюватися), об'єднуватисярозділятися, змінюватися, і при цьому ніяких змін у базових таблицях може не відбуватися.

   Наприклад: на великому підприємстві є база даних «Кадри», що містить докладні відомості про кожного співробітника. Крім формальної інформації база може містити і конфіденційну, наприклад відомості про заробітну плату. Вся ця інформація зберігається в базових таблицях. Працювати з базою даних «Кадри» можуть різні підрозділи підприємства, і усім їм потрібні різні дані. Не все те, що дозволено знати службі безпеки підприємства, повинно бути доступно головному лікарю, і навпаки. Тому доступ користувачів до базових таблиць закривають. У такому випадку зручно використовувати запити. Для однієї і тієї ж таблиці можна створити багато різних запитів, кожний із який зможе добувати саме ту частину інформації, що у даний момент необхідна. Так, у  бухгалтера має бути запит, що дозволить визначити скільки днів у році через хворобу був відсутнім той або інший працівник, але в нього не повинно бути запиту, що дозволяє дізнатись, чим він хворів і де лікувався, а в головного лікаря такий запит має бути.

   Види запитів Access:

1. Запити на вибірку. Метою запиту на вибірку є створення результуючої таблиці, у якій відображаються тільки потрібні за умовою запиту дані з базових таблиць.

2. Запити за зразком. Бланк запиту за зразком має дві панелі. На верхній панелі розташовані списки полів тих таблиць, на яких засновується запит. Рядки нижньої панелі визначають структуру запиту, тобто структуру результуючої таблиці, у якому будуть міститися дані, отримані за результатами запиту.

3. Запити з параметром. Використовується тоді, коли користувачу треба надати можливість вибору того, що він хоче знайти в таблицях бази даних.

4. Підсумкові запити. Дозволяють не тільки відбирати потрібну інформацію з таблиць і обробляти її шляхом створення нових  полів, що обчислюються, але іробити так називані підсумкові обчислення.

5. Запити на зміну. Дозволяють автоматично створювати нові таблиці або змінювати вже наявні шляхом створення тимчасової результуючої таблиці.

   Способи створення запитів Access:

  • Запити на вибірку. Створення запиту до бази починається з відкриття вкладки “Запросы” діалогового вікна “База данных” і натиснення лівої клавіші миші на кнопці Создать”. У вікні “Новый запрос” задають режим створення запиту вибором п.“Конструктор”. Вибір таблиць виконують у діалоговому вікні “Добавление таблицы”. Їх заносять у верхню половину бланка “запиту за зразком” натисненням лівої клавіші миші  на кнопці “Добавить”.
  • Запити за зразком. Рядок “Поле” заповнюють перетягуванням назв полів із таблиць у верхній частині бланка. Кожному полю майбутньої результуючої таблиці відповідає один стовпець бланка запиту за зразком. Рядок «Ім'я» таблиці заповнюється автоматично при перетягуванні поля. Якщо натиснути на рядок “Сортировка”, з'явиться кнопка списку, щорозкривається, який містить види сортування. Якщо призначити сортування по якомусь полю, дані в остаточній таблиці будуть відсортовані по цьому полю.
  • Запити з параметром. Припустимо, що треба створити запит, за допомогою якого користувач може визначити, у якому році та або інша команда займала перше місце у чемпіонатах світу з футболу. Для цього служить спеціальна команда мови SQL, що виглядає так:  LIКЕ [...]. У квадратних скобках можна записати будь-який текст,звернений до користувача, наприклад:LIКЕ [Введіть назву країни]. Команду LIКЕ треба помістити в рядку “Условие отбора” і в те поле, по якому робиться вибір. У нашому випадку це стовпець збірних, що займали перші місця в чемпіонатах світу з футболу. Після запуску запиту відкривається діалогове вікно, у якому користувачу пропонується ввести параметр. Якщо в якості параметра ввести слово “Бразилія”, те видається результуюча таблиця, що містить запису по тим чемпіонатам, коли збірна Бразилії ставала чемпіоном.
  • Підсумкові запити. Їх створюють на основі бланка запиту за зразком, у якому з'являється додатковий рядок –“Групування”. Для введення цього рядка в треба натиснути на кнопку “Групові операції” на панелі інструментів програми Ассеss 9х. У тих полях, по яких робиться групування, треба установити (або залишити) функцію “Групування” і вибрати одну з підсумкових функцій. Натиснення лівої клавіші миші на кнопці “Вид” запускає запит і видає результуючу таблицю з необхідними підсумковими даними.
  • Запити на зміну. Натиснення лівої клавіші миші на кнопці  “Вид”  дозволяє переконатися, що запит працює як треба і створює результуючу таблицю, більш повну ніж базова. В меню “Зaпит”, що доступно тільки в режимі “Конструктора” є команда для створення запитів на відновлення даних, на додавання записів і на вилучення записів. Всі вони відносяться до запитів на зміну і працюють аналогічно, змінюючи базові таблиці відповідно до  даних результуючих таблиць.

Реклама 1

Голосування

Яке програмне забезпечення Ви використовуєте?
На даний момент 44 гостей на сайті
0